2. konferenciji o pripovijedanju – Bijaše jednom…

23. i 24. sudjelovali smo u Varaždinu u organizaciji Udruge Kreativni studio Logos na 2. konferenciji o pripovijedanju – Bijaše jednom…Pedesetak je sudionika iz cijele Hrvatske dva dana slušalo predavanja i izlaganja vrsnih stručnjaka iz područja pripovijedanja, psihologije i pedagogije, ali također i educiralo se o raznoraznim mogućnostima primjene pripovijedanja i priče u odgojno obrazovnim procesima u predškolskim, osnovnoškolskim i srednjoškolskim ustanovama. U radu konferencije sudjelovale su volonterke Udruge Renata Glavica i Branka Stančin- Levanček, učiteljice u osnovnoj školi. Renata Glavica je imala priliku i primjer prakse, edukacije djece bez poteškoća o djeci i osobama s poteškoćama, iznijeti svima prisutnima kroz izlaganje „Jedna sasvim različita priča“ – o povezanosti inkluzije i pripovijedanja, te kratkim video prikazom istoga na djelu, igrokazom „Tko je Nataša – ŠINJÏ ÄJ NATAŠA“. Ova je konferencija donijela mnogo poznanstava, umreženost i vjerujemo otvorila horizonte za neke nove, drugačije suradnje za dobrobit članova Udruge.