Aktivnost iz projekta „Kuharica“ zdravlja”

Facebook
Twitter
LinkedIn

02.11.2017.  aktivnost iz projekta „Kuharica“ zdravlja” sufinanciran iz programa/projekata u sklopu projekta „Zdravi grad“ Koprivnica za 2017. godinu.Jedan od glavnih ciljeva je promicanje zdravih stilova života kod korisnika. Poseban naglasak stavljen je zdravu prehranu i korištenje koprive u svakodnevnoj prehrani. Tijekom aktivnosti u uzdignutim gredicama sadilo se povrče, matovilac, luk i češnjak. Povrče se se koristiti u aktivnostima npr. priprema zdrave hrane i usvajanje zdravih navila s ciljem očuvanja preostalog zdravlja članova Udruge koji boluju od  kroničnih bolesti, educirati ih o postojećim  djelotvornim preventivnim aktivnostma, razvijati zdrave stilove življenja putem redovne fizičke aktivnosti. Provoditi edukacije o prevenciji nastanjanja progresije postojećih bolesti i stanja koje su dovele do sadašnjeg stupnja invaliditeta kod korisnika projekta.Provedbom aktivnsti očekuju se rezultati kao npr.viša razina znanja o očuvanja preostalog zdravlja,viša razina informiranosti i osviještenosti o potrebi promjene postojećih životnih navika, viša razina informiranosti zajednice o osobama s invaliditetom,povećana aktivnost korisnika u aktivnostima udruge ali i u lokalnoj zajednici.

Aktivnosti je prisustvovao i pročelnik Upravnog odjela za društvene djelatnosti i europske poslove Darko Ledinski.