Aktivnost projekta ZELENA ZEBRA pod nazivom „Vrapčići u šetnji“

Facebook
Twitter
LinkedIn

18.05.2018. je održana aktivnost projekta ZELENA ZEBRA pod nazivom „Vrapčići u šetnji“ u suradnji s Dječjim vrtićem „Vrapčić“ Drnje iz Drnja. Aktivnost se održala u Drnju. Sudionici djeca predškolskog uzrasta, osobe s invaliditetom i starije sobe su krenuli u šetnju od sjedišta Vrtića u Drnju. Prije nego su krenuli bili su upoznati s načinom kretanja. Formiran je tzv. pješački vlak, držali su se za ruke. Djeca iz Vrtića ću pomagala osobama s invaliditetom i članovima Kluba za starije osobe „Mariška“ Koprivnica koji su se kretali pomoću raznih pomagala za kretanje. Imali su zadaču preči cestu na mjestu koje je najsigurnije za prelazak a to je bio obilježen pješački prelaz odnosno zebra. Na početku i na kraju kolone su se kretale osobe koja su bilje obilježene reflektirajućim prslukom. Prije nego je „pješački vlak“ krenuo na kolnik osobe označene reflektirajućim prslucima zaustavile su promet sa lijeve i desne strane kolnika kako bi pješaci mogli sigurno preći preko ceste. Polaznike Dječjeg vrtića posebno je oduševilo što je i na njihov znak podizanja ruke vozilo stalo. Projekt je odobrio MUP odobrilo na natječaju za nacionalni program sigurnosti cestovnog prometa RH 2011-2020. Područje: 4. PJEŠACI; Potpodručja: a) Korištenje obilježenih pješačkih prijelaza. Partneri su Dječji vrtić Vrapčić iz Drnja, IPA regionalni klub Koprivnica i Klub za starije osobe Mariška Koprivnica. Izvoditelj je bio član partnerkske organizacije IPA regionalni klub Koprivnica Ivan Brckan, univ.spec.crim.