Aktivnosti projekta IBC – INCLUSIVE BORDER CYCLING

Na poziv Koprivničko-križevačke županije sudjelovali smo u aktivnosti projekta IBC – INCLUSIVE BORDER CYCLING- Socijalna inkluzija valorizacijom baštine uzduž postojećih biciklističkih staza u pograničnim područjima.

Na tzv. radnom doručku predstavnici županije prezentirali su projekt, aktivnosti koje će se provoditi, partnere u projektu i ciljeve koji će se projektom postići.

Aktivnost pod brojem 2.1 Analiza posebnih potreba ciljnih skupina – fokus grupe/intervjui naši članovi sudjelovali su u intervjuu. Prikupljani su podaci o posebnim potrebama i iskustvima ciljnih skupina u vezi putovanja, Identifikacija ključnih aktera, postojećih ponuda i postojećih praksi na području inkluzivnog turizma u zadanim područjima

Jedan od radnih paketa SO1 Uključenost lokalnih vulnerabilnih (osoba s invaliditetom) skupina u razvoj i održavanje pograničnih biciklističkih staza, Valorizacija kulturne baštine uključivanjem i prezentacijom lokalnih kulturnih vrijednosti u turističkoj ponudi, Uključivanje lokalnih proizvoda u turističku ponudu, kao prilika za nove poslovne prilike, Inovativni modeli održavanja biciklističkih ruta.

Vjerujemo da će odgovori na pitanja odnosno prijedlozi naših članova doprinijeti da se barem neki od elemenata inkluzivnog turizma se realizira.