Aktivnosti projekta Zelena zebra, pod nazivom – “Misli zeleno jer je sigurno”

Facebook
Twitter
LinkedIn

Udruga osoba s invaliditetom „Bolje sutra“ grada Koprivnice je 9.11.2017. u Dječjem vrtiću „Vrapčić“ u Drnju, održala je aktivnost projekta Zelena zebra, pod nazivom –  “Misli zeleno jer je sigurno”.Pomoću oslikanoga raskrižja s kružnim tokom, obilježenim pješačkim prijelazima i postavljenim simbolima prometnih znakova, djeca su pomicala  figure/sudionike u prometu (autiće, lutkice – pješake).

Aktivnošću se djecu predškolskog uzrasta  poučilo pravilima prelaska zebre na siguran način. Uz vođenje izvoditeljice, djeca su predlagala i dolazila  do rješenja koji je najsigurniji način prelaska ceste. Nakon što su pogledali edukativni animirani film, kroz igru ponovili znanje o prometnim znakovima i naučili kako je najsigurnije prelaziti cestu, djeca su svoj doživljaj svega naučenog izrazila crtežima. Projekt je odobrilo Ministarstvo unutrašnjih poslova odobrilo je projekt Zelena zebra na natječaju za nacionalni program sigurnosti cestovnog prometa RH 2011-2020. Područje: 4. PJEŠACI; Potpodručja: a) Korištenje obilježenih pješačkih prijelaza. Partneri su partneri Dječji vrtić Vrapčić iz Drnja, IPA regionalni klub Koprivnica i Klub za starije osobe Mariška Koprivnica. Izvoditeljica je bila Renata Glavica dipl.uč. mentor hrvatskoj jezika.