Edukativno putovanje „Kasicu i tablet u ruke – put pod noge“

Facebook
Twitter
LinkedIn

03.07 2019. održana je aktivnost Edukativno putovanje  u trajanju od jednog dana. Sudjelovalo je 49 sudionika, učenika i učenica od  petog do osmog razreda OŠ Koprivnički Ivanec, članova Udruge osoba s invaliditetom „Bolje sutra“, učitelja – izvoditelja aktivnosti u projektu te volontera Udruge. Na edukativnom putovanju „Kasicu i tablet u ruke – put pod noge“ koje se provelo na otoku Krku učenici su se upoznali s poteškoćama u javnom prijevozu osoba s invaliditetom, arhitektonskim barijerama u turističkim, kulturnim i drugim sadržajima u RH, posjetili crkvu Svete Lucije u Jurandvoru, nedaleko od Baške, Bašku te su tijekom putovanja primijenjivali stečena znanja o raspolaganju osobnom ušteđevinom. Partneri u projektu su OŠ Koprivnički Ivanec; Koprivničko-križevačka županija i Općina Koprivnički Ivanec. Projekt je odobren na Natječaju Ministarstva znanosti i obrazovanja u Šk/god 2018/19. Područje medijska i financijska pismenost.