INCLUSIA 2018. u Klagenfurtu

Facebook
Twitter
LinkedIn

11. travnja 2018 sudjelovali na festivalu INCLUSIA 2018 u Klagenfurtu. Nositelj aktivnosti ovog projekta je Udruga “INCLUSIA, people – as we are” iz Klagenfurta, dok je Udruga “Bolje sutra” partner s još dvije udruge osoba s invaliditetom iz Mađarske i Slovenije. Članovi Udruge i volonteri svoje aktivnosti priredili su u školi Europagymnasium. Odvijale su se dvije aktivnosti. Prva je bila plesna koju je vodila Adela Jadan. Pokazala je učenicima i ostalim sudionicima kako se može i u neke plesne pokrete uključiti osobe u invalidskim kolicima i s teškoćama u kretanju. Radilo se o tradicionalnim plesovima Podravine prilagođenima osobama s invaliditetom. Svi su odlično prihvatili ovu aktivnost i dobro se zabavili. Druga aktivnost je bila izrada kolača od tijesta od koprive. Učenici su dobili ranije pripremljeno tijesto koje su razvaljali i „modlicama“ izrađivali razne oblike kolača. Nekoliko sportskih aktivnosti priredila je i škola domaćin pri čemu smo se svi zajedno zabavili i naučili nešto novo. Projekt sufinancira Saveza Alpe Adria.