„Najkraći put nije i najsigurniji“

Facebook
Twitter
LinkedIn

„Najkraći put nije i najsigurniji“ radionica održana u sklopu projekta Da bi MALI znali a VELIKI pazili u OŠ Sokolovac  pod nazivom  za učenike 5-6 razreda. Cilj aktivnosti bio je poučiti učenike opasnostima prelaska cesta na neobilježenim pješačkim prijelazima svih. Svaka sitiuacije prikazana je slikovno kako bi se učenicima što bolje dočarala opasnost ne poštianja pravilnog kretanja po prometnicama.  Sudjelovanje u prometu značajan je dio naše svakodnevnice.  Učenike se poticalo na razmišljanje o svojem ponašanju kada sudjeluju u prometu bilo da su pješaci. Posebno kada izlaze iz zgrade Škole. U skupini. Važnost poštivanja  propisa, izbjegavanje rizičnih situacija situacije posebno opreznog kretanja preko ceste uz obavezno korištenje obilježenih pješačkih prijelaza. Na aktivnosti sudjelovalo je 56 učenika. Izvoditelj aktivnosti bio je Ivan Brckanuniv.spec.crim. član IPA (policijsko udruženje) Regionalni Klub Koprvnica. Projekt je odobrilo Ministarstvo unutarnjih poslova, „Za Nacionalni program sigurnosti  cestovnog prometa“ . Republike Hrvatske 2011.-2020., Područje: 4. PJEŠACI; Podpodručja: a) Korištenje obilježenih pješačkih prijelaza. Partneri u projektu su OŠ Sokolovac; Dječji vrtić „Vrapčić“ Drnje iz Drnja, centrala i podružnice i Udruga Roma „Korak po korak“ Koprivničko-križevačke županije.