Okrugli stol “Malo za vas puno za nas”

Facebook
Twitter
LinkedIn

Okrugli stol “Malo za vas puno za nas” održan 16.11.2018. Okrugli stol je dio aktivnosti projekta MOZAIK VOLONTIRANJA. Tema Okruglog stola bila je promoviranje volontiranja kao modela življenja; benefiti volonterstva za pojedinca i zajednicu. Sudjelovali su organizatori volontiranja udruge s različitih područja djelovanja i to s područja kulture Udruga Mamuze, srport i rekreacija Treneri velikog srca, humanitarno djelovanje Crveni križ Koprivnica i „Šegrtsko srce“ Koprivnica, područje osoba s invaliditetom Udruga osoba s invaliditetom „Bolje sutra“ grada Koprivnice i  Volonterski centar Koprivnica kao centralno mjesto u gradu Koprivnici za organiziranje volontera te njihovo povezivanje s udrugama i ustanovama. Okruglom stolu nazočili su učenici i profesori iz Obrtničke škole Koprivnica; predstavnica Srednje škole Koprivnica i Gimnazije „Fran Galović“ Koprivnica te učenici iz OŠ Brača Radič Koprivnica u pratnji psihologinje Vesne Auer Gregor. Nakon predstavljanja mjesta odnosno udruga u kojima se može volontirati uslijedila je rasprava. Rasprava je polučila zainteresiranost mladih za volontiranjem. Kao i nekoliko primjera dobre prakse volontiranja tzv. inkluzivnih volontera odnosno maloljetnih osoba i osoba s invaliditetom koje volontiraju u udruzi „Bolje sutra“. Projekt je odobren na natječaju sufinanciranje programa/projekata udruga građana iz Proračuna Grada Koprivnice za 2018. godinu. Skup je pozdravila predstavnica Grada Koprivnice zaposlenica u Uredu za društvene djelatnosti i europske pslove Snježana Jovanović-Čorić.