Osobe s invaliditetom iz sedam županija natjecale se u ribolovu na jezeru u Torčecu

Facebook
Twitter
LinkedIn

Natjecanje u ribolovu udicom na plovak „Torčec 2020.“ održano je danas, 3. listopada, na jezeru Grabe u Torčecu.

Riječ je o natjecanju prilagođenom osobama s invaliditetom koje je organizirano u sklopu projekta „REKREATIVNO, EDUKATIVNO, INFORMATIVNO – aktivno slobodno vrijeme osoba s invaliditetom“ odobrenom na Natječaju Županije za sufinanciranje programa/projekata udruga s područja zdravstva i brige o osobama s invaliditetom Koprivničko-križevačke županije.

Natjecanje je bilo pojedinačno, a sudionici su bili iz 10 udruga osoba s invaliditetom iz sedam županija – Udruge paraplegičara i tetraplegičara Osječko-baranjske županije, Udruge osoba s invaliditetom Slavonski Brod „Loco-Moto“, Udruge tjelesnih invalida Bjelovar, Udruge osoba s invaliditetom Virovitica, Gradskog društva osoba s invaliditetom Đurđevac, Udruge invalida Koprivničko-križevačke županije, Udruge osoba s invaliditetom „Bolje sutra“ grada Koprivnice, Udruge osoba s invaliditetom Križevci, Udruge tjelesnih invalida ILO Ivanec te pojedinci Davor Zebec i Davor Sertić iz Zagrebačke županije. Natjecao se 31 sudionik, svi osobe s invaliditetom, a ukupno se okupilo oko 65 osoba: pomagača, volontera, predstavnika partnera kao i zaposlenika i članova Udruge osoba s invaliditetom „Bolje sutra“ grada Koprivnice.

Prvo mjesto osvojio je Davor Zobec s ukupnim ulovom od 2941 gram. Drugi je bio Branko Đurkas s 2531 gramom, dok je treće mjesto osvojio Marin Županović s 1580 grama. Dodijeljene su nagrade i za četvrto i peto mjesto, njih su osvojili Leo Vargović (1360 grama) i Božidar Kranjec (1049 grama). Simbolično je nagrađena i jedina natjecateljica, Mirjana Horvat iz Koprivnice, a također je nagrađen i ulov najmanje ribe – tu je nagradu odnio Milan Rakovčan.

Članovi Udruge Bolje sutra ostvarili su vrlo dobre rezultate. Mladen Vrban završio je na sedmom mjestu s ukupnim ulovom od 541 grama, Vinko Međimurec bio je 13. s 280 grama, Kruno Kukec 16. sa 129 grama, a Josip Mraz 18. sa 102 grama.

Predsjednica Udruge Bolje sutra Marija Mraz u ulozi domaćina pozdravila je prisutne te izrazila zadovoljstvo lijepim događajem na jezeru u Torčecu.

– Ponosna sam što se okupilo 10 udruga iz sedam županija, a posebno sam ponosna što je s nama 10 osoba u kolicima. Ribiči su zaista posebni ljudi i bilo ih je jako lijepo gledati danas – rekla je Marija Mraz.

Natjecanju je prisustvovao i zamjenik župana Koprivničko-križevačke županije Ratimir Ljubić, koji je i dodijelio odličja i nagrade te se prigodno obratio uzvanicima.

Partneri Udruge Bolje sutra u ovom projektu su Športsko ribolovni klub „Štuka“ Torčec, koji je ustupio prostorije ribičkog doma i potrebnu opremu za organizaciju natjecanja, i Udruga Roma „Korak po korak“ „Urtešije da Bajaš paš p paš“ Koprivničko-križevačke županije.

REZULTATI:

1. Davor Zobec 2941 g
2. Branko Đurkas 2531 g
3. Marin Županović 1580 g
4. Leo Vargović 1360 g
5. Božidar Kranjec 1049 g
6. Stjepan Vuk 718 g
7. Mladen Vrban 541 g
8. Milan Markuš 447 g
9. Dejan Vargović 402 g
10. Goran Gojković 382 g
11. Ivan Bregović 314 g
12. Mirjana Horvat 313 g
13. Vinko Međimurec 280 g
14. Vladimir Novak 266 g
15. Petar Pavlinušić 135 g
16. Kruno Kukec 129 g
17. Milan Rakovčan 105 g
18. Josip Mraz 102 g
19. Vladimir Juras 49 g
20. Dražen Sertić 33 g
21. Juro Marić 12 g
22. Juraj Kurek

Damir Brkić

3 g

3 g

23. Vlado Berginc

Tomo Gnjec

Dražen Turković

Marijan Blagaj

Marijo Tovernić

Dražen Higl

Siniša Schmidt

Vlado Benčak

0 g

0 g

0 g

0 g

0 g

0 g

0 g

0 g