Projekt “Prihvaćaj, poštuj, povezuj”

Facebook
Twitter
LinkedIn

Projekt “Prihvaćaj, poštuj, povezuj” provodio se u OŠ Koprivnički Ivanec u tijekom 2021. Održano je nekoliko edukativnih radionica koje su dio projekta. Radionice su održane u 3. /4. /7. i 8. razredu, a djeca su interaktivno učila o bontonu prema osobama s invaliditetom, praktično učila i uvježbavala kretanje u invalidskim kolicima, te proširivala postojeća znanja napose u terminološkom smislu s pojmovima INVALID / OSOBA S INVALIDITETOM. Glavni cilj projekta bila je edukacija djece bez teškoća o osobama s invaliditetom, edukacija mladih romske nacionalnosti o ispravnoj komunikaciji s osobama s invaliditetom; a specifični su ciljevi bili, proširiti znanja o osobama s invaliditetom kod djece osnovnoškolskog uzrasta i zaposlenika u osnovnoj školi; stvarati uvjete za jednake mogućnosti u obrazovanju, stvarati pozitivne promjene na događanja u zajednici, senzibilizirati lokalnu zajednicu o potrebama osoba s invaliditetom, podizanje razine svijesti o prihvaćanju različitosti u Koprivničko-križevačkoj županiji.Radionice je pomoću edukativnih brošura „Bontončić ili kako svima biti prijatelj“ i Bonton u svakodnevnoj komunikaciji s osobama s invaliditetom te prigodnih edukativnih materijala, i video uradaka, metodama igre, demonstracije i izrade kreativno-stvaralačkih uradaka, s učenicima održala učiteljica Renata Glavica, volonterka Udruge. Projekt je odobren na natječaju za projekte udruga Koprivničko-križevačke županije za 2021.