Tiskovna konferencija na kojoj je predstavljen projekt “Želim znati kako imati”

Održana početna tiskovna konferencija na kojoj je predstavljen projekt  Želim znati kako imati. Odobren je na Natječaju Ministarstva znanosti i obrazovanja za dodjelu bespovratnih sredstava projektima udruga u području izvaninstitucionalnoga odgoja i obrazovanja djece i mladih u školskoj godini 2018./2019. Direktni korisnici su učenici osnovne škole od 5.-8. razreda,OŠ Koprivnički Ivanec u ukupno 75 učenika, članovi udruge prijavitelja (mladi do i iznad 30 godina s teškoćama) ukupno 10, vijećnici Općine Koprivnički Ivanec, ukupno 11;  GLAVNI CILJ: edukacija djece osnovnoškolskog uzrasta o aktivnom građanstvu, mijenjanje svijesti, tolerancija za različitost, promicanje socijalne uključenosti, razvijanje svijesti o odgovornom gospodarenju društvenim i prirodnim resursima, razvijanje kritičke medijske pismenosti.

SPECIFIČNI CILJ: proširivanje znanja i sposobnosti učenika osnovnoškolskog uzrasta o različitosti i sposobnosti prihvaćanja različitosti,stvaranje uvjete za društvo jednakih mogućnosti za sve, pravo na život u zajednici s pravima i obavezama,poticanje socijalne uključenosti osoba s invaliditetom, razvijanje vještina i kompetencija u području tehnike, te informacijskih i komunikacijskih znanosti.

AKTIVNOSTI: radionice (edukativne,kreativne,digitalna),edukacije i studijski posjet (uvid u primjer dobre osnovnoškolske poduzetničke prakse), simulirana sjednica županijske skupštine, aktualni sat s vijećnicima Općine Koprivnički Ivanec, izložbeni štandovi, info točka, e-vjesnik, radio emisije.

OČEKIVANI REZULTATI: korisnici će dobiti informacije o poboljšanju kvalitete života, unaprjeđenju životnih vještina, stvaralaštva i poduzetničkih vještina od kompetentnih stručnjaka. Steći će nova znanja i vještine, komunicirati na materinskom jeziku, vježbati javni nastup, razvijat će kompetencije i postupke za cjeloživotno obrazovanje, stjecati matematičke i tehnološke (digitalne) kompetencije, socijalne i građanske kompetencije, raditi u grupama i timovima, prepoznavat će vlastite sposobnosti, mogućnosti i postignuća. Sukladno razvoju građanskih vrijednosti i stavova, imat će osjećaj solidarnosti prema socijalno isključenima u školi, lokalnoj zajednici.

Osvijestit će se vlastita inicijativnost i poduzetnost, povećati razina informiranosti i osviještenosti učenika i mladih sa i bez teškoća o  aktivnom građanstvu i potrebama osoba s invaliditetom. Pratneri: Koprivničko-križevačka županija; OŠ Koprivnički Ivanec i Općina Koprivnički Ivanec. Projekt se provodi od 01. listopada 2018. a završava 31. kolovoza 2019.