Aktivnosti projekta „Zdravlje dolazi iz tanjura“

Facebook
Twitter
LinkedIn

20.08.2018. održana je aktivnost projekta „Zdravlje dolazi iz tanjura“ odobrenog na natječaju Javni poziv za sufinanciranje programa/projekata u sklopu projekta „Zdravi grad“ Koprivnica za 2018. godinu. Prioritetno područje kvaliteta života osoba s invaliditetom. Glavni cilj projekta je edukacija o  zdravom načinu prehrane, uporabi zdravih namirnica umjesto industrijskih namirnica, važnosti fizičkih aktivnosti koje će doprinjeti očuvanja preostalog zdravlja kod osoba s invaliditetom sa kroničnim bolestima odnosno stanjem invaliditeta, sveobuhvatan pristup unapređenja te poboljšanja kvalitete života odraslih osoba s invaliditetom.Specifični ciljevi su proširiti znanja o očuvanju preostalog zdravlja osoba s invaliditetom, sprečavanje i suzbijanje rizičnih čimbenika kod  kroničnih bolesti (cerebralnih, nuromuskularnih, posljedica inzulta, paraplegije i tetraplegije, uro infekcije, razvijanje  svijesti o kontinuiranoj brizi za preostalo zdravlje. Očekivani rezultati:viša razina znanja o očuvanja preostalog zdravlja,viša razina informiranosti i osviještenosti kod 20  korisnika o pomjeni prehrambenih navika, usvajanje novih prehrambenih navika, povećana fizička aktivnost korisnika, povećana navika o preventivnim pregledima,promjena postojećih životnih navika, viša razina informiranosti zajednice o očuvanju preostalog zdravlja kod osoba s invaliditetom,povećana aktivnost korisnika u aktivnostima udruge ali i u lokalnoj zajednici. Informativna aktivnost o namirnicama koje čuvaju oralno zdravlje osoba s invaliditetom, dentalna higijena nakon konzumacije određenih namirnica. U radio emisiji „Bolje sutra“ namjenjenoj osobama s invaliditetom, njihovim obiteljima i cjelokupnoj lokalnoj zajednici izvoditeljica je bila dr.med.dent Danijela Glavosek – Kovačić