Aktivnosti projekta „Zdravlje dolazi iz tanjura“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

20.08.2018. održana je aktivnost projekta „Zdravlje dolazi iz tanjura“ odobrenog na natječaju Javni poziv za sufinanciranje programa/projekata u sklopu projekta „Zdravi grad“ Koprivnica za 2018. godinu. Prioritetno područje kvaliteta života osoba s invaliditetom. Glavni cilj projekta je edukacija o  zdravom načinu prehrane, uporabi zdravih namirnica umjesto industrijskih namirnica, važnosti fizičkih aktivnosti koje će doprinjeti očuvanja preostalog zdravlja kod osoba s invaliditetom sa kroničnim bolestima odnosno stanjem invaliditeta, sveobuhvatan pristup unapređenja te poboljšanja kvalitete života odraslih osoba s invaliditetom.Specifični ciljevi su proširiti znanja o očuvanju preostalog zdravlja osoba s invaliditetom, sprečavanje i suzbijanje rizičnih čimbenika kod  kroničnih bolesti (cerebralnih, nuromuskularnih, posljedica inzulta, paraplegije i tetraplegije, uro infekcije, razvijanje  svijesti o kontinuiranoj brizi za preostalo zdravlje. Očekivani rezultati:viša razina znanja o očuvanja preostalog zdravlja,viša razina informiranosti i osviještenosti kod 20  korisnika o pomjeni prehrambenih navika, usvajanje novih prehrambenih navika, povećana fizička aktivnost korisnika, povećana navika o preventivnim pregledima,promjena postojećih životnih navika, viša razina informiranosti zajednice o očuvanju preostalog zdravlja kod osoba s invaliditetom,povećana aktivnost korisnika u aktivnostima udruge ali i u lokalnoj zajednici. Informativna aktivnost o namirnicama koje čuvaju oralno zdravlje osoba s invaliditetom, dentalna higijena nakon konzumacije određenih namirnica. U radio emisiji „Bolje sutra“ namjenjenoj osobama s invaliditetom, njihovim obiteljima i cjelokupnoj lokalnoj zajednici izvoditeljica je bila dr.med.dent Danijela Glavosek – Kovačić