Konferencijia o društvenom poduzetništvu Impact 2018. u Zagrebu

Facebook
Twitter
LinkedIn

Udruga osoba s invaliditetom „Bolje sutra“ grada Koprivnice sudjelovala je 14. i 15.02.2018. na konferenciji o društvenom poduzetništvu Impact 2018. u Zagrebu. Na konferenciji su sudjelovali  inovativni društveno odgovorni biznis investitori i organizacije iz Europe i regije. Organizatori su bili agencija Brodoto i ACT Grupa. Cilj konferencije je spajanje svih aktera koji na svoj način staraju pozitivne promjene u društvu – civilnog sektora, privatnih kompanija, investitora, fondacija te društvenih poduzeća. Na konferenciji su sudjelovali  po prvi puta u Hrvvatskoj predstavnici social impact fondova iz Sjedinjenih Američkih Država i Europe, fondova koji su spremni uložiti ozbiljne novce u projekte koji donose izravnu korist društvu”, istaknuo je Marko Gregović, direktor konferencije. Impact 2018  sudionici su imali priliku  usvajiti nova praktična znanja zahvaljujući kombinaciji predavanja, panela i radionica koju su održali preko trideset visokokvalificiranih domaćih i međunarodnih predavača, uključujući i predstavnike društveno odgovornih tvrtki IKEA, Vipnet, Patagonia, Erste Grupe kao i platforme za fundraising neprofitnih organizacija Čini pravu stvar. Predavači su bili Rodney Schwartz  iz britanske investicijske banke ClearlySo koja godišnje ulaže milijune u društveno korisne projekte, preko Rohita Davea iz Twilio Impact Funda iz Silicijske doline, do Biljane Dakić Đorđević, koja vodi inovativnu Trag Fondaciju u Srbiji. Na Impact konferenciji su upriličena dva natjecanja. Društveni biznisi su se natjecati pred investitorima za najbolji društveno korisni poslovni projekt. Neprofitne organizacije iz Hrvatske i Srbije su prezentirali kampanje provedene u proteklih godinu dana i natjecale se za titulu “najdobre” neprofitne kampanje. U izboru pobjednika oba natjecanja sudjelovali su članovi  međunarodnog žiria sastavljenog od uglednih stručnjaka. Konferencija Impact 2018 održala  se uz potporu Veleposlanstva SAD-a, German Marshall Funda, Ministarstva rada i mirovinskog sustava, VIPneta, Heinekena, Europskog fonda za Balkan i drugih sponzora.