Marija Mraz u Križevcima istaknula problem nasilja nad ženama s invaliditetom

Facebook
Twitter
LinkedIn

Udruga osoba s invaliditetom “Bolje sutra” grada Koprivnice jučer je u Križevcima podržala obilježavanje Nacionalnog dana borbe protiv nasilja nad ženama.

Predsjednica Marija Mraz u Križevcima je istaknula poseban problem nasilja na ženama s invaliditetom te poslala poruku o nultoj toleranciji prema svim oblicima nasilja nad ženama.

Javna akcija organizirana je u suradnji s Centrom za socijalnu skrb Križevci, Policijskom postajom Križevci te Povjerenstvom za ravnopravnost spolova Koprivničko-križevačke županije, a podršku su dali gradonačelnik Križevaca Mario Rajn i njegovi suradnici.

Podsjetimo, u Hrvatskoj se 22. rujna obilježava Nacionalni dan borbe protiv nasilja nad ženama u spomen na tri ubijene žene na zagrebačkom Općinskom sudu 22. rujna 1999. godine, kada je tijekom brakorazvodne parnice Mato Oraškić usmrtio svoju suprugu Gordanu Oraškić i njezinu odvjetnicu Hajru Prohić te sutkinju Ljiljanu Hvalec, a ranio zapisničarku Stanku Cvetković.