Projekt PODRAVINA POSTCARDS/Razglednice Podravine

Facebook
Twitter
LinkedIn

Od 29.06. do 01.08.2018. provodili smo projekt PODRAVINA POSTCARDS/ Razglednice Podravine koje je odobren  na natječaju Saveza Alpe Adria u Klagenfurtu, Austrija. Cilj projekta je bio razmjena iskustava između udruga osoba s invaliditetom koje imaju sjedište u zemljama članicama Saveza Alpe Adria Alliance. Direktni korisnici su bili odrasle osobe s invaliditetom iz udruga koje imaju sjedište u zemljama koje su članice Saveza Alpe Adria Alliance. Projektne aktivmosti trajale su 3 dana.Dva dana u Hrvatskoj. Jedan dan u Austriji. U Hrvatskoj, u Koprivničko-križevačkoj županiji su se provodile na jezeru Miholjanec pored Virja i to pecanje ribe na tradcionalni način, prirema jela od ribe na tradicionalni način, na rašljama. Sportske aktivnosti viseća kuglana prilagođena osobama s invaliditetom; baci kariku sportska aktivnost prilagđena osobama s invaliditetom, društvene igre domino i memory; radionica izrade skulptura od gline; sudjelovanje/posjet   Picokijadi; vožnja splavom do Halasz Csarde po rijeci Dravi; Treći dan u Austriji: posjet MOSAIK u Grazu rehabilitacijskom centru za osobe s invaliditetom s ciljem razmjene iskskustava u zapošljavanju osoba s invaliditetom. Očekivani rezultati su: jačanje suradnje i razmjena iskustava između partnerskih organizacija s ciljem uključivanja osoba s invaliditetom u lokalnu zajednicu u Savezu Alpe Alliance, poticanje osoba s invaliditetom da postanu aktivni građani EU. Partneri u projektu su bili: Koprivničko-križeačka županija, Hrvatska;Turistička zajednica Središnja Podravina, Hrvatska; MOSAIK –socijalno poduzeće iz Graza,Austrija i Varstveno delovni center Novo mesto, Slovenija. Projekt sufinancira Koprivničko-križevačka županija.