Aktivnosti „Skini masku korupciji“

Facebook
Twitter
LinkedIn

4. prosinca povodom Međunarodnog dana borbe protiv korupcije, ali i Međunarodnog dana osoba s invaliditetom, Antikorupcijsko povjerenstvo Koprivničko-križevačke županije i Udruga osoba s invaliditetom „Bolje sutra“ grada Koprivnice u ponedjeljak, u Centru za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju „Podravsko sunce“ održali su aktivnosti „Skini masku korupciji“. Predsjednica Povjerenstva Jadranka Lakuš predstavila je članove i opseg djelatnosti Povjerenstva, kao i kada im se i kako obratiti te što očekivati nakon prijave korupcije. Također, sudionici su mogli doznati nešto više o oblicima korupcije te su podijelili svoja iskustva, a zatim su svi zajedno izradili plakat koji predstavlja ciklus problem-ciljevi-rješenje. Iskustvo udruge je takvo da se često borimo da bi ostvarili svoje pravo koje nam zakon garantira, dakle, ne treba ništa posebno činiti, ali nam često puta znaju reći – da bi ostvario to i to pravo morate toj i toj službenoj osobi učiniti to i to, donijeti to i to. Oni bi zapravo trebali biti u službi nas, a ne mi u službi njih i kad smo vidjeli poziv za prijavu za natječaj za člana antikorupcijskog povjerenstva naše županije, vidjeli smo tu svoj interes.

Aktivnost je podržao i zamjenik župana Ratimir Ljubić koji je pohvalio rad Povjerenstva i konstruktivne rasprave.