Konferencija TEDx Koprivnica Library

Facebook
Twitter
LinkedIn

12.05.2018.  u koprivničkoj Gradskoj knjižnici i čitaonici „Fran Galović“ sudjelovali smo na  TEDx Koprivnica Library konferenciji. Između 5 odabranih govornika  i zanimljivih videa održala se jubilarna, deseta TEDx konferencija u pet godina. Ovoga puta bilo je i određenih inovacija. Sve su najave odrađene u digitalnom obliku, odnosno prethodno snimljenim videima.

Digitalizaciju konferencije upotpunio je i govor putem Skypea jedne od sudionica, Anne Beate Hovind. Predsjednica Udruge pokazala je svojom temom kako se, unatoč invaliditetu, može odlučno i bez ustezanja raditi za svoju zajednicu i činiti svoje okruženje boljim. Dokaz tome su i brojni projekti Udruge kojima su, malo-pomalo, činili Koprivnicu prilagođenijim i tolerantnijim gradom za osobe s invaliditetom. Da još uvijek ima prostora za poboljšanja pokazuje sama činjenica da govornica nije zbog svog invaliditeta doći održati govor, nego ga je snimila na video. Neprilagođenost stare zgrade u kojoj je knjižnica i dalje je njoj, i mnogima drugima, prevelika prepreka.