PRIOPĆENJE ZA MEDIJE – Izvješće sa Završne tiskovne konferencije “Da bi MALI znali a VELIKI pazili”

Facebook
Twitter
LinkedIn

Projekt: Da bi MALI znali a VELIKI pazili

Vrijeme provedbe: 08.05.2018. do 30.05.2019.

Odobren od: Ministarstva unutarnjih poslova, „Za Nacionalni program sigurnosti  cestovnog prometa“ Republike Hrvatske 2011.-2020., Područje: 4. PJEŠACI; Podpodručja: a) Korištenje obilježenih pješačkih prijelaza.

Iznos: 100.000,00kn

Nositelj projekta: Udruga osoba s invaliditetom „Bolje sutra“ grada Koprivnice

Partneri: OŠ Sokolovac; Dječji vrtić „Vraprčić“ Drnje, centrala i podružnice i Udruga Roma „Korak po korak“  Koprivničko-križevačke županije

GLAVNI CILJ bio je stjecanje znanja o pravilnom ponašanju direktnih korisnika prilikom korištenja obilježenih pješačkih prijelaza, podizanje svijesti javnosti o potrebi zaštite pješaka kod prelaska pješačkih prijelaza, zebri, povećanje prometne kulture kod pješaka.

SPECIFIČNI CILJEVI su bili senzibiliziranje javnosti o problemima stradavanja pješaka u prometu; podizanje razine sigurnosti za pješake u prometu u lokalnoj zajednici.

DIREKTNI korisnici su bili  odrasle osobe s invaliditetom; djeca predškolskog uzrasta i učenici osnovnoškolskog uzrasta u dobi od 5 do 15 god; pripadnici romske nacionalne manjine.

INDIREKTNI korisnici su bili roditelji korisnika, donositelji odluka u Koprivničko-križevačkoj županiji, vijećnici Skupštine, novinari; zaposlenici javnih ustanova koje skrbe direktno ili indirektno za direktne korisnike; opća populacija građana Koprivničko-križevačke županije, cca 5000 građana.

PROVEDENE AKTIVNOSTI: priprema i predstavljanje projekta javnosti na početnoj tiskovnoj konferenciji, edukativni glazbeni spot;  radionice za korisnike: „Prometni bonton“; „Najkraći put nije i najsigurniji“; „Prekratko traje zeleno“; „Zebrasta priča“; „Tvoja me ruka vodi“; „Info točka“; „Parlaonica“; „Jako duga ulica“; vrednovanje projekta (evaluacija); predstavljanje rezultata projekta na završnoj tiskovnoj konferenciji, izvještavanje donatora.

POSTIGNUTI REZULTATI:  Povećanje informiranosti direktnih korisnika o prometnoj kulturi i sigurnim načinima prelaska obilježenih pješačkih prijelaza za 313 direktnih korisnika, 47 osoba s invaliditetom,         39 pripadnika romske nacionalne manjine, ukupno 227 djece od 5-15 godina i cca 5000 indirektnih korisnika, građana Koprivničko-križevačke županije o zaštiti pješaka u prometu.

U Koprivnici: 30.05.2019.