Radionica pod nazivom „digi(LOVA)c“

Facebook
Twitter
LinkedIn

U četvrtak, 11. travnja, u prostorijama OŠ Koprivnički Ivanec (u MŠ Kunovec) održana je još jedan u nizu radionica u projektu „Želim znati kako imati“. Radionicu pod nazivom „digi(LOVA)c“ održala je učiteljica razredne nastave i informatike Adela Jadan. U prvom dijelu radionice učenici su upoznati s pojmom novca, njegovim povijesnim razvojem, pojavom trgovine, funkcijom banaka, vrstama valuta, načinima štednje te načinima plaćanja. U drugome dijelu radionice učenici su podijeljeni u timove te su dobivali zadatke vezane uz ono što su zapamtili i naučili  kroz predavanje. Zadatci su bili posloženi u obliku „escape rooma“, tj. učenici su morali logički zaključivati i tražiti rješenja koja su ih vodila do sljedećeg zadatka i na kraju do nagrade. U rješavanju zadataka koristili su se informacijsko-komunikacijskom tehnologijom (tabletima, laptopima i mobitelima) čija pomoć ih je vodila do ključeva i kodova za otključavanje zadataka. Jedan od ciljeva projekta je povećati znanja u području aktivnog građanstva te razvijati vještine i kompetencije u području tehnike, informacijskih i komunikacijskih znanosti. Osim učenika OŠ Koprivnički Ivanec u ovoj aktivnosti sudjelovali su i članovi i volonteri Udruge osoba s invaliditetom „Bolje sutra“ grada Koprivnice. Nositelji ovog projekta su Udruga „Bolje sutra“, s partnerima Koprivničko-križevačkom županijom, OŠ Koprivnički Ivanec i Općinom Koprivnički Ivanec, dok projekt sufinancira Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

 

Učiteljica Adela Jadan