Ugostili smo Povjerenstvo za pastoral osoba s invaliditetom i njihovih obitelji Varaždinske biskupije

Facebook
Twitter
LinkedIn

27.06.2023. ugostili smo Povjerenstvo za pastoral osoba s invaliditetom i njihovih obitelji Varaždinske biskupije koje je u suradnji sa zakladom socioMovens iz Njemačke provodi projekt “Bartimej”. Projekt ima za cilj   senzibilizirati mlade srednjoškolske dobi za rad s osobama s invaliditetom.  Današnji sudionici „Bartimej-a“ su sudjelovali u aktivnosti „Jedi što vrijedi“ radionici u kojoj su mladi i članovi Udruge pripremali voćne salate i napitke. Druga grupa se okušala u KopriVITA-i u izradi tjestenine s dodatkom koprive dok je treća grupa bila izazvana za igranje košarke u kolicima. Košarkaški klub osobna s invaliditetom Koprivnica i sudionici u projektu „Bartimej“ zaigrali su pravu i žestoku utakmicu. Kako im je bilo govori dovoljno rečenica sudionice, mlada gimnazijalka koja je rekla citiramo: nikad se nisam bolje zabavila nego danas u igri košarke u kolicima.

Hvala  Povjerenstvo za pastoral osoba s invaliditetom i njihovih obitelji Varaždinske biskupije, vlč. Leonardu Šardi koji je po drugi put doveo mlade kako bi obuli „cipele“ osoba s invaliditetom, hvala predsjedniku Košarkaškog kluba osobna s invaliditetom Koprivnica Dejanu Domitroviću što je prihvatio sudjelovati u projektu i svojim primjerom pokazao  mladima bez invaliditeta da osobe s invaliditetom mogu sve.