Završna konferencija projekta ZELENA ZEBRA

Facebook
Twitter
LinkedIn

30.05.2018. održana je završna konferencija projekta  ZELENA ZEBRA. Trajao je do 30.05.2018. Odobren je od Ministarstva unutarnjih poslova  odobren na natječaju  „Za Nacionalni program sigurnosti  cestovnog prometa Republike Hrvatske 2011-2020., Područje: 4. PJEŠACI; Podpodručja: a) Korištenje obilježenih pješačkih prijelaza. Odobreni iznos za provedbu je 84.000,00 kuna. Nositelj projekta: UDRUGA OSOBA S INVALIDITETOM „BOLJE SUTRA“ GRADA KOPRIVNICE. Partneri su bili Dječji vrtić VRAPČIĆ Drnje,  centrala i podružnice; IPA (međunarodno policijsko udruženje) REGIONALNI  KLUB  KOPRIVNICA i Klub za starije osobe „Mariška“ Koprivnica. GLAVNI CILJ bio je stjecanje znanja i stvaranje navika kod direktnih korisnika  o sigurnom načinu korištenja obilježenih pješačkih prelaza,  promjena postojećih navika ponašanja u prometu, podizanje  prometne kulture na višu razinu. SPECFIČNI CILJEVI su bili  povećanje  informiranosti javnosti o potrebi zaštite pješaka u lokalnoj zajednici s naglaskom na korištenje obilježenih pješačkih prelaza.

Poticanje  dionika u lokalnoj zajednici na umrežavanje i suradnju na provedbi aktivnosti koje će doprinijeti ciljevima Nacionalnog programa sigurnosti cestovnog prometa Republike Hrvatske 2011-2020. kao što su osiguravanje boljih uvjeta za sigurnije kretanje pješaka. Povećati broj  mjesta adekvatno obilježenih pješačkih prelaza na županijskim i gradskim cestama.  Povećanje od cca 20% boljih uvjeta od postoječih mjesta za sigurno  kretanje pješaka i sigurno prelaženje pješačkih prelaza. U projektu je sudjelovalo 50 odraslih osoba s invaliditetom, 70   starijijih osoba;  98  djece predškolskog uzrasta.INDIREKTNI korisnici:  osobe koje rade  starijih osoba ,donositelje odluka u Koprivničko-križevačkoj i opća populacija građana Koprivničko-križevačke županije.PROVEDENE AKTIVNOSTI: „Pogledaj dva puta“- za osobe s invaliditetom; „Sigurno do DOMA“ i „Ne mogu sam“ za korisnike Kluba „Mariška“ i Doma za starije osobe Koprivnica; Da bi mali znali“: „Veseli semafor“ ; ;„Lutkica Mirica ide preko zebre“ „Vrapčići u prometu“-šetnja ulicama u Drnju i „Misli zeleno jer je sigurno“; Info točka-informiranje građana Koprivnice o projektu; Edukativni sadržaj: „Oprezni Garo“  animirani  film; „Skrivenm kamerom preko zebre“- ispravno i neispravno prelaženje preko ceste: Očekivani rezultati provedbom ovog projekta bili su povećana informiranost direktnih korisnika o prometnoj kulturi i korištenje obilježenih pješačkih prelaza.