Aktivnost Dan otvorenih vrata Udruge

Facebook
Twitter
LinkedIn

26.05.2018. održala je aktivnost Dan otvorenih vrata Udruge u prostoru Udruge . Aktivnost je bila namjenjena osobama s invaliditetom, građanima, udrugama s kojima surađujemo.Tom prigodom smo upriličili prezentaciju “Neće grom u koprive” o specifčnosti koprive. Prezentaciju je pripremila volonterka Udruge Adela Jadan. Prezentirali smo izradu tjestenine s koprivom. Posjetiteljima smo pokazali na koji način pripremamo koprivu za tjestennu. Tjestenina se mijesila, valjala i rezala ručno na željene oblike. Najzanimljiviji oblik posjetiteljima su bili tzv. široki rezanci. Od pripremljene tjestetne spravljali smo ukusne delicije i na kraju   degustirali. Posjetitelji su izražavali oduševljnje cjelokupnim događjem. Udruge iz Virovitočko-podravske i Bjelovarsko-bilogorske županije koji su prvi puta kušali jela s koprivom posebno su bili oduševljeni. Pozvali su nas da dođemo i pokažemo im “naše male tajne” spravljanja jela s koprivom. Članovi Udruge i posjetitelji zabavljali su se i plesali  uz TS Cure iz centra koje su nam uveličale Dan otvorenih vrata i duže od planiranog vremena.