Aktivnost Građanske akcije ‘NAŠ DOPRINOS ZAJEDNICI -„ VISEĆE GREDICE“

Facebook
Twitter
LinkedIn

26.09.2017. održana je aktivnost Građanske akcije ‘NAŠ DOPRINOS ZAJEDNICI -„ VISEĆE GREDICE“ – prilagođeno vrtlarenje za osobe s invaliditetom. Projekt je odobrila Regionalna zaklada za lokalni razvoj “Zamah”  po decentraliziranom modelu dodjele financijskih potpora, u partnerstvu sa Nacionalnom zakladom za razvoj civilnoga društva. U prostorijama aktivnost „Moja prva gredica“. U gredice je posađeno ljekovit bilje, ukrasno bilje i povrće i “Radimo nešto novo”Sašile su se vrečice od recikliranog tekstila u koje se spremalo osušeno ljekovito bilje. U drvene kutice sprela se suha kopriva. GLAVNI CILJ: Pokretanje prilagođenog vrtlarenja za osobe smanjene pokretljivosti, osoba s invaliditetom i sarijih osoba; senziblizacija djece predškolskog uzrasta prema osobama s invalidtetom te međugeneracijaska solidarnost. Partneri u projektu su Klub za starije osobe „Mariška“ Koprivnica i Dječji vrtić „Tratinčica“ Koprivnica.