Aktivnosti Građanske akcije Naš doprinos zajednici

Facebook
Twitter
LinkedIn

21. i 22.09.2017. provodila je aktivnosti Građanske akcije Naš doprinos zajednici dio aktivnosti projekta Viseće gredice-prilagođeno vrtlarenje za osobe s invaliditetom. Radionicu „Moja prva gredica“ u prostoru partnerske organizacije Dječjem vrtiću “Tratinčica” u objektu Loptica u skupini „Srećice“. U prilagođene gredice djeci i osobama u kolicima posađene su različite biljke kao npr. ružmarin, lavanda, jagode, mačuhice i dr. i “Radimo nešto novo”u skupini “Zečići”. „Zečići“ i članovi Udruge bojali su drvenu lutkicu “Koprivicu”. koja je u kolicima. Bojajući lutkicu djeca su učila o drugačijem načinu kretanja djece s teškoćama u razvoju i osobama s invaliditetom posebno osobama koje se kreću u kolicima.Projekt je odobrila Regionalna zaklada za lokalni razvoj “Zamah” po decentraliziranom modelu dodjele financijskih potpora, u partnerstvu sa Nacionalnom zakladom za razvoj civilnoga društva. Partneri u projektu su Dječji vrtić “Tratinčica” Koprivnica i Klub za starije osobe “Mariška” Koprivnica.