Aktivnost “Zebrasta priča”

Facebook
Twitter
LinkedIn

28.02.2019. provedena je aktivnost “Zebrasta priča” lutkarska predstava aktivnost projekta Da bi MALI znali a VELIKI pazili namijenjena djeci predškolskog uzrasta za polaznike Dječjeg vrtića “Potočnica” u Sigecu.

Predstavi su prisustvovala djeca uzrasta od 4-6 god. i njihove tete. Iva i Roko putem do škole nailaze na različite situacije u prometu. Iva je slomila nogu na igralištu ima gips na nozi i kreće se pomoću štaka. Zbog toga je spora i stalno nalazi načine da do Škole dođe što kraćim putem izbjegavajući pješačke prelaze jer joj je teško hodati do zebre. Želi čak proći i kroz crveno na semaforu kako bi što prije stigla u Školu. Na tom putu susreće ih prometna policajka koja im pomaže da na siguran način stignu do svoje Škole. Projekt je odobrio MUP na natječaju „Za Nacionalni program sigurnosti cestovnog prometa“ Republike Hrvatske 2011.-2020., Područje: 4. PJEŠACI; Podpodručja: a) Korištenje obilježenih pješačkih prijelaza.Partneri u projektu: OŠ Sokolovac; Dječji vrtić “Vrapčić” Drnje, centrala i podružnice i Udruga Roma “Korak po korak” Koprivničko-križevačke županije. Izvoditeljica je bila Adela Jadan. Voditeljica projekta Renata Glavica. A pomogli su volonteri Branka,Jana i Chiara.