Aktivnsti INFO TOČKA projekta SuPER sigurni u prometu

Facebook
Twitter
LinkedIn

Dana 06.05.2017. je na Zrinskom trgu u Koprivnici  provodila jednu od aktivnsti INFO TOČKA projekta SuPER sigurni u prometu. Partneri u projktu Koprivničko-križevačka županija,  IPA (međunarodno policijsko udruženje) REGIONALNI  KLUB  KOPRIVNICA i Udruga Roma “Korak po korak” Koprivničko-križevačke županije. Na štanu ispred Gradske tržnice u Koprivnici putem promotivnih materijala informirani su građani Koprivničko-križevačke županije. Na majicama, znakovima STOP i informativnim letcima građani su mogli saznati sve o projektu kao npr. koji su glavni ciljevi a to su stjecanje znanja o pravilnom ponašanju tijekom vožnje kod mladih , podizanje svijesti kod donositelja odluka o zaštiti mladih, podizanje razine svijesti kod svih dionika u Koprivničko-kiževačkoj županiji o potrebi zaštite mladih od stradavanja u prometu, povećanje prometne kulture kod mladih u Koprivničko-križevačkoj županiji. Što su specfični ciljevi ao npr. povečana senzibiliziranost obitelji direktnih korisnika, institucija koje skrbe direktno ili indirektno o mladima i javnosti o potrebi zaštite mladih u prometu, posebno o rizicima i opasnosti od prebrze vožnje, poticanje dionika u zajednici na provedbu mjera koje će doprinjeti ciljevima Nacionalnog programa sigurnosti na cestama RH 2011-2020. Tko su direktni korisnici a to su  mladi od 15-19 god starosti u Koprivničko-križevačkoj županiji učenici srednjih škola u Koprivničko-križevačkoj županiji, članovi Udruge Roma “Korak po korak” Koprivničko-križevačke županije i članovi Udruge osoba s invaliditetom  “Bolje sutra“ grada Koprivnice. Tko su indirektni korisnici a to su članovi obitelji direktnih korisnika, donositelji odluka u Koprivničko-križevačkoj županiji, djelatnici u medijima u Koprivničko-križevačkoj županiji, djelatnici u javnim ustanovama koji direktno ili indirektno skrbe o mladima, građani u Koprivničko-križevačkoj županiji. Koji rezultati se očekuju nakon provedbe projekta: primjena stečenog znanja kod direktnih korisnika,povećana informiranost javnosti o potrebi zaštite mladih u prometu, osiguranje boljih uvjeta za vožnju mladih vozača , sprečavanje mogućeg nastanka invaliditeta kod mladih.

Projekt je odobren od Ministarstva unutarnjih poslova  odobren na natječaju  „Za Nacionalni program sigurnosti  cestovnog prometa Republike Hrvatske 2011-2020. Područje: 1. MLADI VOZAČI; Podpodručja: b) Nepropisna i neprilagođena brzina.