Vodič za učitelje pod nazivom „PROMJENA“

Facebook
Twitter
LinkedIn

03.05.2017. Vodič za učitelje pod nazivom „PROMJENA“. Vodič je jedan od alata izrađenih tijekom desetak godina koji će učiteljima služiti kao pomoć u radu s djecom i mladim s teškoćama. Konačni cilj je pružanje jednakih mogućnosti svakom djetetu i mladoj osobi u procesu odgoja i obrazovanja u skladu s njegovim potrebama. Vodič obuhvaća niz raznovrsnih radionica, primjerice razvijanje komunikacijskih vještina, upoznavanje s osnovnim ljudskim pravima, igranje košarke u invalidskim kolicima i pečenje kolača, parlaonicu, predstavu. Očekuje se povećanje kapaciteta odgojno-obrazovnog sustava za integraciju i afirmaciju osoba s invaliditetom, kao i razvijanje tolerancije i prihvaćanja različitosti, a rezultat je zajedničkih napora i suradnje cijele lokalne zajednice. Važno je naglasiti kako je pisan na temelju Programa međupredmetnih i interdisciplinarnih sadržaja građanskog odgoja i obrazovanja za osnovne i srednje škole. Voditeljica projekta je Renata Glavica učiteljica Hrvatskoga jezika. Autorice Vodiča su Helena Kušenić, Branka Stančin-Levanček, Jasmina Markić, Adela Jadan, Lovorka Ivanković i Renata Glavica, a stručnu i savjetodavnu pomoć pružile su i Sanja Prelogović, Renata Glavica psihologinja, Monika Matijaško i Sanja Pakasin, kao i Povjerenstvo za ravnopravnost spolova Koprivničko-križevačke županije. Predstavljanju su prisustvovale predsjednica Povjerenstva Koprivničko-križevačke županije predsjednica Verica Rupčić, pročelnica Upravnog odjela za zdravstveno-socijalne djelatnost, Željka Koluder Vlahinja te pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu, znanost, sport i nacionalne manjine Branka Cuki.