Vodič za učitelje pod nazivom „PROMJENA“

1613

03.05.2017. Vodič za učitelje pod nazivom „PROMJENA“. Vodič je jedan od alata izrađenih tijekom desetak godina koji će učiteljima služiti kao pomoć u radu s djecom i mladim s teškoćama. Konačni cilj je pružanje jednakih mogućnosti svakom djetetu i mladoj osobi u procesu odgoja i obrazovanja u skladu s njegovim potrebama. Vodič obuhvaća niz raznovrsnih radionica, primjerice razvijanje komunikacijskih vještina, upoznavanje s osnovnim ljudskim pravima, igranje košarke u invalidskim kolicima i pečenje kolača, parlaonicu, predstavu. Očekuje se povećanje kapaciteta odgojno-obrazovnog sustava za integraciju i afirmaciju osoba s invaliditetom, kao i razvijanje tolerancije i prihvaćanja različitosti, a rezultat je zajedničkih napora i suradnje cijele lokalne zajednice. Važno je naglasiti kako je pisan na temelju Programa međupredmetnih i interdisciplinarnih sadržaja građanskog odgoja i obrazovanja za osnovne i srednje škole. Voditeljica projekta je Renata Glavica učiteljica Hrvatskoga jezika. Autorice Vodiča su Helena Kušenić, Branka Stančin-Levanček, Jasmina Markić, Adela Jadan, Lovorka Ivanković i Renata Glavica, a stručnu i savjetodavnu pomoć pružile su i Sanja Prelogović, Renata Glavica psihologinja, Monika Matijaško i Sanja Pakasin, kao i Povjerenstvo za ravnopravnost spolova Koprivničko-križevačke županije. Predstavljanju su prisustvovale predsjednica Povjerenstva Koprivničko-križevačke županije predsjednica Verica Rupčić, pročelnica Upravnog odjela za zdravstveno-socijalne djelatnost, Željka Koluder Vlahinja te pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu, znanost, sport i nacionalne manjine Branka Cuki.