Dance on My way/Ples na moj način

Facebook
Twitter
LinkedIn

09., 10. i 11.06.2017. Dance on My way/Ples na moj način. Projekt je odobrio Savez Alpe Adria iz Klagenfurta u Austriji i sufinanciran od Koprivničko-križevačke županije. Nositelj projekta je Udruga osoba s invaliditetom, Bolje sutra, grada Koprivnice partneri su Koprivničko-križevačka županija, Plesni klub Zebra Ljubljana, Varstveno delavni centar Novo Mesto iz Novog Mesta i Inclusia iz Klagenfurta, Austria.Glavni je cilj jačanje suradnje između partnera u projektu, poticati uključivanje osoba s invaliditetom u društvene aktivnosti u lokalnoj zajednici, povećati umrežavanje i razmjenu iskustava osoba s invaliditetom i organizacija osoba s invaliditetom unutar članica Saveza Alpe Adria kako bi se stvorili uvjeti za potencijalno partnerstvo za provedbu natječaja Europske unije. Specifični je cilj povećana senzibiliziranost za osobe s invaliditetom u lokalnim zajednicama iz kojih su partnerske organizacije unutar članstva Saveza Alpe Adria. Direktni korisnici su osobe s invaliditetom iz Koprivničko-križevačke županije, Novog Mesta, Ljubljane i Klagenfurta.

Indirektni korisnici su članovi obitelji direktnih korisnika, zajednica Alpe Adria, građani Koprivničko-križevačke županije. Osnovne aktivnosti su radionice, posjet povijesnim i kulturnim znamenitostima Križevaca i Đurđevca. Očekivano je stvaranje uvjeta za nova partnerstva u narednom razdoblju za prijavu na natječaj Saveza Alpe Adria u čije aktivnosti će biti uključene osobe s invaliditetom, povećana socijalna uključenost, naučeno nekoliko riječi jezika sudionika partnerskih organizacija.Izvoditelji aktivnosti su bili volonterke Udruge Adela Jadan koja je osmislila početne plesne korake prilagođene osobama s teškoćama u kretanju, posebno osobama u kolicima i Branka Stančin-Levanček turistički pratitelj tijekom posjeta Kalniku. Športski plesni klub Ritam iz Koprivnice osmislio je korake u standardnim plesovima za korisnike projekta s teškoćama u kretanju. Sve aktivnosti su održane uz veliku podršku volontera Nikoline Srednoselec, Vladimira Bedekovića, Renate Glavice i Mirjane Hudiček.