Poslovnog dnevnika i Grada Koprivnice na Poslovni uzlet 2019.

Facebook
Twitter
LinkedIn

03.07.2019. sudjelovali smo u organizaciji Poslovnog dnevnika i Grada Koprivnice na Poslovni uzlet 2019. – Regionalnoj konferenciji na temu kontinentalnog turizma središnje Hrvatske. Sudionici konferencije bile su osobe iz gospodarskog, turističkog, kulturnog i političkog života koje svojim djelovanjem doprinose razvoju turizma u Koprivnici i koprivničkom kraju. Društveni potencijal turizma prepoznat je kao jedan od načina kako se građanima može pružiti mjesto za ostvarenje njihovih potencijala te društvenu uključivost. Tako i Udruga “Bolje sutra” potiče društveno poduzetništvo, kreira nove proizvode i doprinosi zapošljavanju osoba s invaliditetom. A u tijeku je i osnivanje socijalnog poduzeća KopriVITA za proizvodnju tjestenine od koprive.”Koprivnica je lijep primjer drugim gradovima i županijama u zapošljavanju osoba s invaliditetom. Time se ranjivim skupinama našeg društva osigurava i njihovo temeljno ljudsko pravo, a to je dostojan život.”, rekao je Tonči Glavina, državni tajnik u Ministarstvu turizma. Na razini Europske unije potrebno je učiniti iskorak u socijalnom turizmu koji uključuje i osobe s invaliditetom, predstavlja industriju na drugačiji način, te daje priliku ostvarenju dodatnih prihoda i razvoju novih djelatnosti. “Razvoj socijalnog turizma donosi brojne dobiti za turiste, destinacije, socijalna poduzeća koja pružaju svoje proizvode. Sredina koja brine o svim svojim sugrađanima je ugodnije mjesto za život. A to je najvažnije.”, poručio je državni tajnik Tonči Glavina. Regionalnu konferenciju o kontinentalnom turizmu otvorio je gradonačelnik Koprivnice Mišel Jakšić.