Projekt “Igrajmo se različito” edukativna radionica “Obojano razlikama”

Facebook
Twitter
LinkedIn

04.12.2018. provedena je aktivnosti projekta  “Igrajmo se različito” edukativnom radionicom “Obojano razlikama” za polaznike Dječjeg vrtića “Ivančica” u Koprivničkom Ivancu. Aktivnost je imala za cilj poučiti djecu predškolskog uzrasta polaznike Dječjeg vrtića o osobama s invaliditetom, isprobali su osobno kretati se u dječjim invalidskim kolicima, kretati se uz pomoš štaka i ono najvažnije naučili su pomoći osobama s invaliditetom kada naiđu npr. na stepenice ili nogostup na ulici. Nakon praktičnog dijela djeca su s članovima Udruge i volonterima bojala lutkicu djevojčicu u kolicima. Na taj način su utvrdili od kojih se dijelova sastoje kolica. U aktivnosti su pomogli i veliki i „mali“ tzv. inkluzivni volonteri odnosno maloljetni volonteri. Ovom aktivnosti Udruga je obilježila  Međunarodni dan osoba s invaliditetom koji se obilježava 03. prosinca i Međunarodni dan volontera koji se obilježava 05. prosinca. Projekt je odobren na Natječaju za predlaganje programa/projekata udruga koji su od interesa za Koprivničko-križevačku županiju za 2018. godinu. Partneri u projektu Dječji vrtić “Vrapčić” Drnje; Općina Koprivnički Ivanec.