Projekt “Igrajmo se različito” edukativna radionica “Obojano razlikama”

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

04.12.2018. provedena je aktivnosti projekta  “Igrajmo se različito” edukativnom radionicom “Obojano razlikama” za polaznike Dječjeg vrtića “Ivančica” u Koprivničkom Ivancu. Aktivnost je imala za cilj poučiti djecu predškolskog uzrasta polaznike Dječjeg vrtića o osobama s invaliditetom, isprobali su osobno kretati se u dječjim invalidskim kolicima, kretati se uz pomoš štaka i ono najvažnije naučili su pomoći osobama s invaliditetom kada naiđu npr. na stepenice ili nogostup na ulici. Nakon praktičnog dijela djeca su s članovima Udruge i volonterima bojala lutkicu djevojčicu u kolicima. Na taj način su utvrdili od kojih se dijelova sastoje kolica. U aktivnosti su pomogli i veliki i „mali“ tzv. inkluzivni volonteri odnosno maloljetni volonteri. Ovom aktivnosti Udruga je obilježila  Međunarodni dan osoba s invaliditetom koji se obilježava 03. prosinca i Međunarodni dan volontera koji se obilježava 05. prosinca. Projekt je odobren na Natječaju za predlaganje programa/projekata udruga koji su od interesa za Koprivničko-križevačku županiju za 2018. godinu. Partneri u projektu Dječji vrtić “Vrapčić” Drnje; Općina Koprivnički Ivanec.