Projekt N-EXTLAW koji financira Europska komisija

Facebook
Twitter
LinkedIn

Udruga je sudjelovala u istraživanju u sklopu višegodišnjeg projekta N-EXTLAW koji financira Europska komisija s ciljem da prouči društvene i poduzetničke entitete koji se bave socijalnom ekonomijom i posvećeni su održivom razvoju. Terensko istraživanje se provodi u Nizozemskoj, Norveškoj, Italiji i Hrvatskoj, a rezultati će biti korišteni kako bi se na razini Europskog Parlamenta predstavili problemi i zagovarala se adekvatna pravna rješenja kako bi takva poduzeća mogla opstati i širiti se kao primjer dobre prakse.

Osim intervjua, Udruga će sudjelovati i na  zadružnoj radionicu u Zadru sredinom lipnja 2024. u Brlogu – zadružnoj pivovari za proizvodnju i prodaju hrane i pića s ciljem  ‘brainstorma’ o najbitnijim koracima na području prava i regulacije, koje bi mogle pomoći socijalnom poduzetništvu u Hrvatskoj

Nositelj projekta je Sveučilište u Amsterdamu.

Udruga je odabrana  jer predstavlja primjer dobre prakse u Hrvatskoj.