PROMETNI BONTON radionica održana u sklopu projekta Da bi MALI znali a VELIKI pazili

Facebook
Twitter
LinkedIn

PROMETNI BONTON radionica održana u sklopu projekta Da bi MALI znali a VELIKI pazili u OŠ Sokolovac  pod nazivom “Prometni bonton” za učenike 7-8. razreda. Cilj aktivnosti bio je poučiti učenike ispravnom ponašanju svih sudionika u prometu a posebno pješaka. Istaknuto je da lijepo ponašanje u prometu nije rezervirano samo za jedan spol. Sudjelovanje u prometu značajan je dio naše svakodnevnice. Propise i pravila o ponašanju u prometu uglavnom poznajemo ili mislimo da ih poznajemo i o njima ne razmišljamo. Učenike se poticalo na razmišljanje o svojem ponašanju kada sudjeluju u prometu bilo da su pješaci, putnici u vozilu javnog prijevoza ili suvozači u automobilima.

Važnost poštivanja  propisa, izbjegavanje rizičnih situacija situacije posebno opreznog kretanja preko ceste uz obavezno korištenje obilježenih pješačkih prijelaza. Na aktivnosti sudjelovalo je 60 učenika. Izvoditelj aktivnosti bio je Ivan Brckanuniv.spec.crim. član IPA (policijsko udruženje) Regionalni Klub Koprvnica. Projekt odobrilo Ministarstvo unutarnjih poslova, „Za Nacionalni program sigurnosti  cestovnog prometa“ Republike Hrvatske 2011.-2020., Područje: 4. PJEŠACI; Podpodručja: a) Korištenje obilježenih pješačkih prijelaza.