SURADNJA S UDRUGOM UNUO Zagreb

Facebook
Twitter
LinkedIn

26.06.2020. se održala zanimljiva igra u suradnji s Udrugom Nastavnika U Djelatnosti Obrazovanja UNUO koja se održala u Ugostiteljskog Jarunu u Zagrebu u ugostiteljsko-edukativnom centru inkluzije, prvi te vrste u svijetu The CookBook. Centar The CookBook je Centar  za obrazovanje osoba s invaliditetom i intelektualnim teškoćama te djece bez odgovarajuće roditeljske skrbi za aktivno uključivanje u život zajednice te zapošljavanje u ugostiteljstvu. Tematska aktivnost imala je za cilj da osobe s invaliditetom budu u ulozi državnih dužnosnika tj.ministri, zamjenici ministara i državni tajnici u ministarstavima RH. Sudionici su uz pomoć onih koji su se odazvali a odazvali su se samo predstavnica  iz Ministarstva vanjskih poslova, Ureda za ljudska prava istog Ministarstva i predstavnik Gospodarske komore RH. Nihova zadača bila je predstaviti ministarstvo i poslove koje minstarstvo radi te prijedloge “svog” ministarstva za uključivanje OSI u drušveni život. Koprivničko-križevačku županiju predstavile su uz našu Udrugu Gradsko društvo osoba s invaliditetom Đurđevac i Udruga osoba s invaliditetom Križevci. Ponosni smo na “ministre” iz naše županije kako su se srčano zalagali za OSI. Događaj je posjetio gradonačelnik Zagreba gosp. Milan Bandić sa suradnicima iz Gradskog ureda za socijalnu zaštitu i osobe s invaliditetom te saborskim zastupnikom iz Kc-kžž gosp. Mladenom Mađerom. Članovi Udruge UNUO kuhari su pripremili izvrstan ručak u kuharskim radnim jedinicama posebno su prilagođenim osobama s invaliditetom.