SURADNJA UDRUGE i SVEUČILIŠTA SJEVER, SVEUČILIŠNOG CENTRA KOPRINICA

Facebook
Twitter
LinkedIn

SURADNJA UDRUGE i SVEUČILIŠTA SJEVER, SVEUČILIŠNOG CENTRA KOPRINICA: Sveučilište Sjever, Sveučilišni centar Koprivnica, Odjel za prehrambenu tehnologije donirao je Udruzi 1.460,00 kn.Suradnja je započela prilikom održavanja Dana otvorenih vrata EU projekta Društveno poduzeće KopriVITA kao izazov za moderno vrijeme. Spomenutu aktivnost posjetila je studentica Sveučilišta Sjever, Sveučilišnog centra Koprivnica, Odjela za prehrambenu tehnologiju, Karla Križaj koja se zainteresirala za projekt i proizvode koje izrađujemo unutar projekta. To su proizvodi s dodatkom koprive. Došla je na ideju da pomogne Udruzi u promidžbi projekta i proizvoda na način da upozna svoje kolege studente s projektom i proizvodima na manifestaciji „Božićna bajka“ u organizaciji Grada Koprivnice 2021. Njezinu ideju su podržali pročelnik Odjela za prehrambenu tehnologiju izv. prof. dr. sc. Bojan Šarkanj te profesori dipl. ing. preh. teh. Ivana Dodlek Šarkanj, dr. sc. Natalija Trstenjak Uršulin i dr. sc. Predrag Putnik. Studenti su uz pomoć profesora volontirali svakodnevno u našoj „zelenoj“ kućici na način da su građanima prestavljali proizvode izrađene u projektu: široke rezance s dodatkom koprive, slatke zelenjake i krpice za juhu s dodatkom koprive. Ova aktivnost je imala i dodanu vrijednost u kojoj su građani dobili informacije o koprivi kao dodatku u prehrani koji može blagotvornorno djelovati na ljudsko zdravlje. U volonterskoj akciji koja je trajala od 17. do 24.12.2021. sudjelovalo je 11 studenata i četvero profesora . Prikupljena sredstva Udruga će koristiti potrebe u projektu Društveno poduzeće KopriVITA kao izazov za moderno vrijeme, a za koje donator nije odobrio sredstva.