[VIDEO] Naučite abecedu hrvatskog znakovnog jezika

Facebook
Twitter
LinkedIn

Kako bi kod djece predškolske dobi pridonijela osvještavanju o osobama s invaliditetom i upoznala ih s njihovim teškoćama, Udruga Bolje sutra nedavno je kreirala slikovnicu, puzzle i video priču “Pustolovina male Ide”. S obzirom na to da je video priča prevedena i na hrvatski znakovni jezik, neovisno o projektu udruga je snimila i edukativni video o dvoručnoj znakovnoj abecedi.

Volonterka udruge, učiteljica Adela Stilin, ujedno i autorica spomenute slikovnice, u videu pokazuje abecedu hrvatskog znakovnog jezika. Cilj videa je potaknuti djecu u vrtićima, ali i ranim razredima osnovne škole, da nauče znakovnu abecedu i osvijeste kako je ona osobama koje imaju poteškoća sa sluhom često vrlo korisno sredstvo sporazumijevanja.